Kdo jsme a co děláme

Jsme soukromá společnost VECTIS IN, jejíž náplní je nadstandartní vzdělávání. Jsme držiteli mezinárodního certifikátu ICF kandandské Erickson College International, který jsme získali prostřednictvím Koučink Centra s.r.o. jež je akreditováno MŠMT. Na českém a slovenském trhu působíme od května 2010 a to primárně v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Našimi dosavadními klienty jsou dospělí lidé různé věkové kategorie a rozlišných pracovních pozic. Pracujeme formou individuálního koučování a týmových workshopů. Naše reference najdete na úvodní stránce.

Náš tým

Ing. Lucie Hipiková

zakladatelka VECTIS IN, kouč

14let jsem pracovala na manažerské pozici v zahraniční společnosti a paralelně jsem se začala zabývat sama sebou. Vystudovala jsem ekonomiku a management malých a středních firem. Certifikace: - Manažerské dovednosti 1996 – 2010 Vídeň - Komunikační dovednosti 1996 – 2010 Vídeň - 3,5 letý výcvik pozitivní psychologie “Poznej svůj cíl” pod vedením Zdeňky Jordánové 2007 – 2010 Praha - TASC - ICF Certifikovaný výcvik „Koučink Věda i umění“ 2011 – 2012 Bratislava - Nástroje ŘLZ pro personalisty 2012 Brno - Techniky pro manažerské pohovory 2012 Brno Zkušenosti z projektů – příklady: - Externí kouč – 3 roky ve vlastní otevřené praxi, odkoučovala jsem přes 900 hodin - Organizace a vedení workshopů a seminářů – 3 roky - Spolupráce při tvorbě vzdělávacích seminářů pro Úřad práce Ostrava

Majka Sekeráková

lektor

Odborná praxe Ve firmě se zaměřením na prodej a služby na pozici asistentky manažera. Dlouhodobě ve firmě se zaměřením na prodej a servis kancelářské techniky, jako generální ředitel a manažer pro lidské zdroje. Poslední čtyři roky ve vlastní firmě, získávání a výběr pracovníků, sestavení požadavků profilu v souladu s obsazovanou pozicí. Personální marketing, školení a vzdělávání zaměstnanců. Organizace kurzů a školení v oblasti řízení. Odborná kvalifikace Školu jsem dokončila v oblasti strojírenství se zaměřením na řízení a technologii strojírenství.
Prošla jsem kurzy a kvalifikacemi ve společnosti EDUCATION.sk:
řízení lidských zdrojů, trénink efektivní práce, kurz asertivity,
Kurz agentury Jaspyn: time management, krizový management

Tereza Pešová

office manager

Střední škola Uměleckomanažerská, s.r.o. mi poskytla plnohodnotné studium v oboru provozu a řízení kulturních subjektů. Zde jsem získala své první manažerské zkušenosti v podobně organizace multižánrové přehlídky ,,UM bez přestávky“, nebo organizace svého maturitního projektu studentského plesu pod názvem ,,Ples SŠUM, aneb šumíme už 20 let“ Své studium jsem zakončila maturitní zkouškou nejen z německého a českého jazyka, ale i marketingu a managementu. Své vysokoškolské studium tedy směřuji stejným směrem a nastupuji na Akademii Sting, .o.p.s. v oboru ekonomie a management – řízení malých a středních firem.
V současné době pracuji ve společnosti VECTIS IN na pozici Office manager a jsem prodlouženou rukou této společnosti.

Naše pracovní zásady

Dobrý růst je postupný, tedy po stupních. Takový, který zkoušíme skutečně zrealizovat.

  • Věříme, že každý člověk je schopen nacházet pro sebe ta nejefektivnější řešení jakéhokoliv problému. Já Vám chci pomoci nacházet nejoptimálnější cestu, která nejen odráží nejlepší praxi a tipy, ale zároveň je v souladu s Vašimi hodnotami, potřebami a představami.
  • Nejlepší nápady vznikají v tichu. Dopřejeme – li si občas možnost se zastavit, můžeme objevit skryté poklady. Dobré koučování začíná tam, kde mi rychlé odpovědi dojdou.
  • Dobrý kouč je takový, který mluví méně než klient a pouze klade otázky. Tímto přístupem pomáhá klientovi najít „svá“ řešení.
  • Koučink je funkční pro ty lidi, kteří jsou schopni převzít odpovědnost. Odpovědnost za svoje vztahy, svoji práci, svůj životní postoj. Pokud stále věříme, že za všechno mohou „ONI“, ztěžka budeme něco měnit. Není to vždy snadné, ale je to základní podmínka, aby kouč mohl být užitečný.
  • Koučink analyzuje návyky z minulosti, které si mnohdy vůbec neuvědomujeme. Teď a tady je začneme odhalovat a řešit, na základě toho kde se nyní nacházíme, kam chceme dojít a jak nejlépe se tam můžeme dostat. Průběžně budeme prověřovat, zda uděláte kroky vedoucí k postupnému nahrazování starých modelů a vazeb.
  • Koučink není terapie. Koučink neanalyzuje problém, nezabývá se naší minulostí. Koučink je tady a teď … kde jsme, kam jdeme, jak se tam můžeme nejlépe dostat. Může se někdy zabývat stejnými tématy jako terapie, má k nim však jiný přístup. Je zaměřený na výsledky, proto si kouč bude průběžně ověřovat, jestli kroky, které navrhujete, k Vámi definovanému výsledku opravdu povedou.